Výstava ilustrací Michala Bačáka

Informace o akci

Datum 1. 9. 2022-1. 10. 2022 Přidat do iCal  Přidat do Google kalendáře 
Čas Every day -
Vstupné zdarma
Pořadatel Impact Hub Zlín Webová stránka 
Místo Impact Hub Zlín, třída Tomáše Bati 829, Zlín

Michal Bačák je řazen mezi nejvýraznější osobnosti současné ilustrátorské scény. Ve své tvorbě se neomezuje pouze na vlastní tvorbu, ale jeho ilustrace zdobí stránky knih, porcelánové sady, stěny interiérů, jízdní kola nebo současnou architekturu. Ve své profesní i volné tvorbě se zaměřuje na ručně kreslenou ilustraci. Je prvním Ilustrátorem roku cen Czech Grand Design a dvojnásobný držitel Elle Deco. Právě teď si můžete v Impact Hub užít vybrané ilustrace z jeho tvorby. Obrazy je možné na místě také zakoupit.

Vystavená díla:

Bažant ve Stromovce

V hodině mezi psem a vlkem je okamžik, ve kterém uprostřed Královské obory usedá ohnivý bažant. Kousek pod letohrádkem hraběte Chotka se v trávě objevují tepelné stopy reje předešlého dne a v záři úplňku svítí jako neony velkoměsta. Prchavé otisky člověčích her, venčení a besed se Vteřinou bažanta vytratí a Stromovka může vstoupit do nového dne.

Apollo and Daphne

„Poněvadž,“ praví bůh, „mou chotí nemůžeš býti, aspoň mým stromem budeš: chci tebou si zdobit vždy vlasy, tebou i kitharou svou, můj vavříne, tebou svůj toulec!“
– Publius Ovidius Naso, Proměny. Ilustrace pro pražský barokní orchestr Collégium 1704.

Mould I.

Volná interpretace propojení sklářské formy, lampy, geody a návštěvníka cizích světů. Inspirováno geologickou strukturou sklářské formy se současným designem produktu Pan Plamínek od studia DECHEM.

Dahliosaurus

Eocénní relikt antarktického pozdního léta. V okamžiku, kdy tito dva dahliosauři usedli na větev paleolistnáče, se Země královny Maud začala ukládat k mírnému zimnímu spánku.

Magion 6

Silikátovým objektem mnohonásobně zesílený pozdrav Geofyzikálního ústavu Akademie Věd. Tisk je součástí projektu For you from Czechoslovakia pro studio DECHEM a jejich kolekci svítidel. Inspirováno architekturou a vědou v Československu.

Spharae

Stín sférického tělesa vržený na mramorový povrch projektuje pravidelný kruh. Tisk je součástí projektu For you from Czechoslovakia pro studio DECHEM a jejich kolekci svítidel. Inspirováno architekturou a vědou v Československu.

Eclipse

Konjunkce mikrokosmu s makrokosmem protíná bod přítomnosti. Tisk je součástí projektu For you from Czechoslovakia pro studio DECHEM a jejich kolekci svítidel. Inspirováno architekturou a vědou v Československu.

Popelobýl černodřev

Ilustrace je součástí kolekce Nadsmyslové fantaskní rostliny. V rámci této kolekce byly představeny 4 ilustrace – 4 jedinečné fantaskní rostliny, které zastupují 4 světové strany a 4 elementy. Popelobýl představuje element ohně.

Rudolf

Z hlubokých hvozdů hraničních hor, z písku, jedle a milíře vybrousil alchymista slovo „křišťál“. Ilustrace ze série čtyř ikonických lustrů značky Preciosa, které se v historizujících formách vyrábějí od 19. století v Křišťálovém údolí.

Blanohlíz pochmurný

Ilustrace je součástí kolekce Nadsmyslové fantaskní rostliny. V rámci této kolekce byly představeny 4 ilustrace – 4 jedinečné fantaskní rostliny, které zastupují 4 světové strany a 4 elementy. Blanohlíz představuje element země.

Zpět na všechny akce